جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

13 روش برای بالا بردن انرژی در محیط کار و راهکار های آن

روزمرگی در زندگی باعث کاهش انرژی و انگیزه در افراد می شود.کسانی که کار روتین دارند و طی زمانی معین در محل کار خود به سر می برند بعد از طی یک بازه ی زمانی ، دچار روزمرگی شده و انرژی آنها برای انجام کار کاهش پیدا میکند که باعث ایجاد حس دلسردی ، بی حوصلگی ، بی انگیزگی و... در آنها می شود.زندگی معنای بیشتری جز کار دارد!!


مبلمان اداری


در این مقاله ، راهکارهایی بیان می شود که با انجام آنها می توانید کار روزمره را برای خود دلنشین کرده و از آن لذت ببرید.


- به اندازه ی کافی بخوابید.خواب مناسب باعث سلامت مغز(سم زدایی مغز) ، تصمیم گیری های درست ، هوشیاری بیشتر ، اخلاق بهتر و آرامش می شود.


- روزتان را با تمرکز و سپاسگذاری از خداوند شروع کنید.در آغاز روز 10 دقیقه به اهداف ، آرزوها ، نکات مثبت زندگیتان فکر کنید.


- ورزش کنید . یک تایم کوتاهی برای نرمش در نظر بگیرید تا سطح انرژی خود را بالا ببرید.


- خاطره نویسی کنید. شاید خاطره نوشتن کار جالبی برای شما نباشد ولی حتی شده بصورت تیتروار وقایع روزانه ی خود و ملاقاتهای انجام شده و حستان را روی کاغذ بیاورید.این کار باعث افزایش حضور ذهن و فراموش نکردن جزییات می شود.


- با خانواده یا دوستانتان صحبت کنید.در یک روز پر مشغله ، با یک تماس کوتاه با کسی که دوستش دارید مثل مادرتان یا دوستتان حال خود را خوب کنید.


- به آرامی از خواب بیدار شوید.اگر بعد از بیدار شدن از خواب به چک کردن ایمیل هایتان می پردازید ، حق دارید که انرژیتان کم شود! چند دقیقه در رختخواب بمانید و بعد به آرامی برخاسته و یک دوش کوتاه بگیرید.


- فایلهای صوتی گوش کنید . یک آهنگ آرامش بخش ، داستان صوتی ، حتی رادیو و هرچیزی که ربطی به کارتان ندارد گزینه های خوبی هستند.


- به برنامه ی روزانه تان پایبند باشید.برای روز خود برنامه ای تنظیم کنید و سعی کنید کارهای مهم تر را صبح ها که در بالاترین سطح انرژی هستید انجام دهید.


نکات بالا راهکارهایی برای کارمندان در جهت افزایش سطح انرژیشان است ولی هر کس بنابر شناختی که از خود دارد می تواند بهترین برنامه را برای خود در نظر بگیرد و با انجام آن به زندگی ایده آل خود برسد.برای جسمتان ، روحتان ، زندگیتان وقت بگذارید و از هر لحظه ی زندگی خود استفاده کنید.درباره این مطلب نظری دارید؟