جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم


دکوراسیون و پارتیشن پارتیشن اداری مبلمان اداری  میز اداری 


سبک های دکوراسیون داخلی

                         

دکوراسیون داخلی  خانه بر اساس سلیقه ی افراد خانه تعیین می شود.سلیقه ها با یکدیگر فرق دارد ، فردی از سبک کلاسیک خوشش می آید و فردی دیگر مدرن بودن را دوست دارد و فردی دیگر هر دو.

نکته بسیار مهم در تزیین خانه نوع نگاه آینده نگرانه به دکوراسیون خانه است. از آنجا که قرار است هزینه نسبتا زیادی را پرداخت کنید بهتر است در مورد عوامل تاثیر گذار مثل نوع و رنگ مبلمان ، فرم اشکال به کار رفته در دکوراسیون و... یک تصمیم واحد بگیرید تا خیالتان از بابت دکوراسیون خانه تا مدت ها راحت باشد.

قبل از دکور خانه ی خود با این سبک ها آشنا شوید تا خانه ای باب میلتان داشته باشید.


سبک ایرانی

در این سبک از ستون های بلند ، ایوان های رفیع ، پنجره های مشبک رنگی و آینه کاری استفاده شده است و در آن تمام مسائل فنی و علمی رعایت شده است.


سبک مینیمالیسم

سبک ساده گرایی نیز نامیده می شود.اساس کار در این سبک سادگی و حداقل بودن تزیینات و اکسسوری های داخلی است. در این سبک هیچ تجملی دیده نمی شود و ظواهر همه صاف ، ساده و بدون جزییات و بی آلایش است.رنگ های مورد استفاده در این سبک ، یا روشن یا خیلی تیره و حتی براق است.


سبک کلاسیک

پر از وسایل ریز و لوسترهای زیبا، مبلهای منبت کاری شده و تزیینات کلاسیک با گل و گیاه بصورت کاملا تجملانه این سبک را شکل می دهند.


سبک روستیک

این سبک برای خانه های ویلایی ، کوهستانی  کاربرد دارد . تداعی کننده طبیعت در منزل است.ممکن است به جای مبلمان از کنده درخت ، تنه و شاخه ی درختان استفاده شود.


سبک کلاسیک با تفسیر جدید

این سبک تلفیقی بین کلاسیک و مدرن است و شالوده ی اصلی آن معماری کلاسیک است ولی از اکسسوری های جدید نیز در آن یافت می شود.


سبک ماوریک ( تک رو )

این سبک بخشی از سبک مدرن است.هر وسیله ای را با رنگ تصادفی بی هیچ قیدی در هر کجای منزل می توان استفاده کرد.


سبک ژاپنی

تمیز بودن ، کم بودن جزییات ، استفاده از وسایل مرسوم مردم ژاپن مانند تاتامی مت ، درهای کشویی ، میزهای کوتاه ، زابوتن و... این سبک از معماری داخلی را تشکیل می دهد.


سبک چینی

سه  اصل مهم این سبک شامل سادگی و پرهیز از بی نظمی ، انرژی و طبیعت است . اصول فنگ شوی و وجود گیاه بامبو در این سبک حرف اول را می زند.در اصول فنگ شوی عناصر مهم آب ، آتش ، خاک ، چوب و فلز است که در این سبک دیده می شود.


سبک مراکشی

معروف است به سبک عجیب و غریب. سکوهای بیرون زده از دیوار ، مبلمان منبت کاری شده ، ظروف و کف پوش سفالی ، فانوس و... این خانه را تشکیل می دهند.


سبک مصری

استفاده از سنگ های طبیعی ، ستون های منقوش و کوتاه و عریض ، کنده کاری روی دیوار و طاقچه هایی پر از اشیای تزیینی از ویژگی های اصلی سبک مصری است.


سبک هندی

تزیینات کوچک مثل قلیان ، شطرنج ، پارچه های گلدوزی شده ، مجسمه های فیل ورنگ های شاد و تند در همه جای خانه به سبک هندی وجود دارد.


سبک رومی باستانی

طاق های نیم دایره ، آب نما ، سونا ، استخر و تبدیل نقاشی دیواری به کاغذ دیواری  از خصوصیات این سبک معماری در دکوراسیون داخلی است. از مبلمان مختصر و بیشتر از تزیینات مثل مجسمه ها استفاده می شود.


سبک یونان باستان

استفاده از معماری هندسی بر پایه تناسب و نور زیاد پایه واساس این سبک است.رنگ برتر سفید و آبی است.


سبک روکوکو

سبک تجملی است که میزان آراستگی ها در آن کمتر دیده شده و بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود.


سبک فرانسوی

ترکیبی از سبک روستایی و شاهانه است.از صندلی های چوبی و کمدهای تزیین شده ی بسیاری استفاده می شود.میز و صندلی های فرانسوی دارای لبه های دالبری شکل هستند و بیشتر وسایل از الگوی گل دار استفاده می کنند.برخلاف تفکر عام سبک فرانسوی اصلا تجملانه نیست و خیلی خاکی و مطبوع است.


سبک سوئدی

نور زیاد ، رنگ های روشن اساس این سبک است. یک محیط آرام ، پرنور و دلگرم کننده یک خانه به سبک سوئدی می باشد.درباره این مطلب نظری دارید ؟