جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

تکنیک های تقویت مغز

تکنیک های موفقیت


تکنیک های بسیاری برای تقویت مغز وجود دارد . تغذیه و انجام کارهایی مثل مطالعه و... هر کدام یکی از چند راه تقویت مغز است.در ادامه یکسری تکنیک های مفید و موثر در خصوص تقویت مغز گفته می شود.


اینترنت تعطیل است!

به جای ساعت ها فعالیت در شبکه های اجتماعی و چک مدام ایمیل خود ،مثلا آخرهفته ها را بی اینترنت سر کنید و به فعالیت های دیگر بپردازید.


یادداشت برداری روزانه

هرروز مطلب جدیدی یاد بگیرید و هر وقت که فرصت داشتید آن مطالب را برای خودتان یادداشت برداری کنید.


من کجا ایستاده ام؟

هر کسی لیستی از اهداف خود دارد ولی یک لیست هم از کارهایی که تا حالا انجام داده اید طراحی کنید.این کار علاوه بر افزایش اعتماد به نفستان ، باعث خوشحالی شما می شود و انرژیتان را برای رسیدن به اهداف دیگر افزایش می دهد.


سودوکو یا جدول حروف متقاطع؟

بازی های فکری از هر نوعش علاوه بر سرگرم کردن شما ، باعث افزایش قدرت مغز شما می شود.مدتی امتحان کنید تا باور کنید که قدرت پردازش مغزتان تا چه حد بالا رفته است.


دوست از نوع باهوش!!

دوستانی انتخاب کنید که باهوش باشند . اوایل شاید اعتماد به نفستان خدشه وارد شود ولی یادتان باشد دوستی با فردی باهوش و زرنگ یکی از بهترین راه ها برای افزایش و تسریع یادگیری است.


مطالعه کردن

هرچه میخواهید بخوانید فقط بخوانید!از مقاله گرفته تا رمان و داستان و .... . بنابر سلیقه ی خود هر متنی را که دوست دارید مطالعه کنید.آنچه مهم است کمیت است!!


توضیح دادن

مطالبی را که یاد گرفته اید برای دیگران توضیح دهید. اگر کامل و بدون اشتباه توضیح دادید یعنی متن را به طور کامل یاد گرفته اید وگرنه دوباره بخوانید تا یاد بگیرید.تکرارمطلب برای دیگران باعث ماندگاری آن در ذهنتان می شود.


حرکت در چارچوب ممنوع!

استیو جابز پس از ترک تحصیل مدتی به یادگیری خوشنویسی مشغول شد با اینکه در آن زمان خوشنویسی برای او بی ربط به نظر می رسید ولی بعدها در طراحی مکینتاش  به او کمک کرد. مهم نیست چه چیزی یاد میگیرید ولی همیشه در حال یادگیری باشید.یک روز به شما کمک می کند.


یک زبان جدید لطفا

هر زبانی را که دوست دارید یاد بگیرید.همین الان از هر روشی مثلا شرکت در کلاس، شرکت در آموزش های مجازی ، خود آموز شروع به یادگیری کنید .یادگیری زبان ذهن را پویا می کند.


درباره این مطلب نظری دارید ؟