جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی


در زندگی های امروزی نیاز به آرامش به شدت احساس می شود . همه ی انسانها در این روزها در جستجوی صلح وآرامش هستند که وجودش در این دنیای شلوغ غیر ممکن به نظر می رسد.برای طراحی محیطی دنج و آرام یکی از مهمترین عناصر رنگ ها  می باشند. شما با انتخاب الگوی رنگ مناسب محیطی بوجود می آورید که در آن به آرامش و آسایش دست پیدا می کنید.

رنگ از دوران های بسیار دور به عنوان عاملی شفابخش مورد استفاده قرار گرفته است . رنگ های شفادهنده به فرد خسته نیروی مضاعفی می بخشند و تنش و التهاب را کم می کنند.ما برای مراقبت از وضعیت جسمانی خود اهمیت قائل هستیم ، توجه به بهداشت روانی نیز برای داشتن زندگی سالم و کامل امری حیاتی است.این عوامل را با استفاده از ارتباطات رنگی تقویت کنید.

فلسفه فنگ-شوی عبارت است از زیستن در هماهنگی کامل با محیط اطراف به گونه ای که انرژی پیرامون به سود شما عمل کند و نه به زیان شما.


استفاده از چه رنگ هایی در دکوراسیون مناسب است؟ 


-  برای بوجود آوردن حال و هوایی آرام و دل انگیز رنگ فیروزه ای را با آبی ترکیب کنید که در محیط حس ثبات و شفافیت به همراه می آورد.

- قرمز ملایم به همراه نارنجی شما را در سیاره مریخ رها می کند تا به اکتشافات درونی برسید.

- گاهی بد نیست از رنگهای خنثی استفاده شود مثلا رنگ بژ با قهوه ای شکلاتی یا خاکستری ملایم با بژ کوهستان را به یاد می آورد .

- از رنگ هایی استفاده کنید که در ذات خود خاصیت آرام کنندگی دارند مثل آبی ، سبز ، ارغوانی ، قهوه ای یا خاکستری.

- صورتی حس معصومیت ، بنفش حس دوستی و طلایی حس پایداری و ماندگاری را در ذهن تداعی میکند .

- رنگ سبز همیشه به تقویت حس آرامش کمک می کند.دیوارهای سبز سکوت و آنچه در جنگل احساس میشود را تداعی میکند و شما را با طبیعت پیوند می دهد.

- برای افزایش حالت رسمی از قرمز شاهانه استفاده کنید که آرامش به تکلف را به همراه دارد.


در نهایت از رنگ به عنوان عنصری در دکوراسیون داخلی استفاده کنید تا پادزهری در برابر تنش و اضطراب شما باشد.فرم ارسال پیام