جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

پارتیشن تک جداره یا دوجداره؟ کدام بهتر است؟


پارتیشن همانطور که از نام آن پیداست به معنی جداکردن و تقسیم بندی می باشد که در دکوراسیون اداری به معنی تفکیک کردن فضا در ابعاد مختلف است.

برتری پارتیشن نسبت به دیوار آن است که علاوه بر تقسیم بندی به اندازه ی مورد نیاز و با توجه به تعداد کارکنان ، دارای تنوع در نوع اجرا و رنگ بندی و پیکربندی می باشد.

در مدل های ابتدایی پارتیشن از ستون هایی استفاده می شد که بدون توجه به ارتفاع پارتیشن تا سقف امتداد پیدا می کرد تا وظیفه نگهداری پنل ها را به عهده بگیرد که در ظاهر پارتیشن تاثیر منفی داشت ، اما در مدل های امروزی اتصال از کف و دیواره های کناری می باشد و ستونی تا سقف وجود ندارد.

پارتیشن را میتوان به دو دسته کلی پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره تقسیم نمود.

در هر دو دسته ساختار و مواد به کار رفته در پارتیشن یکسان است ولی در کل تفاوتهای بسیاری در دو مدل وجود دارد.


پارتیشن تک جداره


پارتیشن تک جداره ظاهری ساده تر دارند و تنوع در آن نسبت به پارتیشن های دو جداره کمتر است .معمولا در تک جداره استفاده از یراق آلات اضافی مانند پرده کرکره که بطور قالب نقش کلیدی در پارتیشن دو جداره دارد مرسوم نمی باشد.

عرض پارتیشن در هر دو مدل 10 سانتی متر و ارتفاع استاندارد آن 210 سانتی متر می باشد.ارتفاع پارتیشن قابلیت افزایش تا سقف محیط و یا حتی کاهش به اندازه دلخواه را دارا می باشد.

در این پارتیشن ، اتصالات نمای خارجی دارد که این یکی از مزیت های این نوع پارتیشن است زیرا اتصالات خارجی جابجایی و انتقال را به مراتب ساده تر و سریع تر میکند و برای قسمت هایی که بصورت موقت در نظر گرفته شده است بسیار مناسب است.


پارتیشن دو جداره


در پارتیشن های دو جداره اتصال بین پنل داخلی بوده و هیچگونه نمای خارجی ندارد ولی در تک جداره اتصالات نمای خارجی دارد .

یکی از عمده ترین تفاوت بین دو مدل تک جداره و دو جداره هزینه مالی آن است.پارتیشن تک جداره علاوه بر اجرای سریع تر دارای قیمت پایین تری نیز می باشند که در مواقعی که هزینه از اولویت های تصمیم گیری است تاثیرگذار خواهد بود .

بطور تقریبی پارتیشن های دو جداره دوبرابر مدل های تک جداره هزینه در بر خواهند داشت ولی آنچه در مدل های دو جداره قابل توجه است تنوع بیشتر در محصولات ، زیبایی و در مدل هایی که تا سقف امتداد دارد بیشتر و بهتر وظیفه عایق صوتی را بر عهده دارد.


آنچه بیان شد خلاصه ای از شباهت ها و تفاوت ها بین دو مدل تک جداره و دو جداره می باشد ولی آنچه شما را در انتخاب بهتر یاری خواهد کرد ، انتخاب شرکتی معتبر و استفاده از نظرات مشاورهای مجرب در این زمینه خواهد بود.برای سفارش پارتیشن حتما از مشاوره کارشناس فروش استفاده کنید و نیازهای خود را قبل از طراحی در اختیارش بگذارید تا بهترین محصول با بالاترین کیفیت و مطابق با نیازهای خود را به بهترین شکل تحویل بگیرید.

مجموعه سازینه چوب با توجه به تجارب و دانش بالای پرسنل خود و بهره گیری از تیم های مشاوره و طراحی ، شما را در انتخاب درست پارتیشن یاری خواهد کرد.

سفارش و خرید پارتیشن با توجه به فضای کاری شما طراحی و اجرا می گردد و محصولی کاملا سفارشی بوده و امکان عودت آن وجود ندارد ، بنابراین قبل از سفارش حتما از مشاوره کارشناس فروش استفاده کنید و نیازهای خود را قبل از طراحی در اختیارش بگذارید تا بهترین محصول با بالاترین کیفیت و مطابق با نیازهای خود را به بهترین شکل تحویل بگیرید.

همچنین می توانید در خصوص انتخابی بهتر ، مطلب راهنمای خرید پارتیشن را مطالعه کنید.فرم ارسال پیام