جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

پارتیشن چیست؟


فضاهای اداری امروزی معمولا بصورت یکپارچه می باشد که این قابلیت را دارد که به قسمت های مختلف با ابعاد مورد نیاز تقسیم گردد که در عین کاربردی بودن مزایای دیگری نیز داشته باشد.

امروزه برای تقسیم بندی ، اصطلاحا از پارتیشن استفاده می گردد که در لغت به معنای جدا کننده می باشد.

استفاده روز افزون از پارتیشن باعث شده تا در صنعت دکوراسیون اداری به شاخه ای مهم تبدیل گردد و روز آمدی آن در تیراژ بالا اتفاق بیفتد.از دلایل عمده استفاده روز افزون از پارتیشن می توان به موارد ذیل اشاره کرد :


- با توجه به نیاز و ابعاد به راحتی قابل تولید و اجرا می باشد.

- استفاده بهینه از فضای کاری

- پارتیشن در کوتاهترین زمان قابل اجرا می باشد.

- هیچ محدودیتی در طرح و اجرا وجود ندارد.

- در بسیاری از موارد پارتیشن به علت پرتابل بودن قابلیت جمع آوری و انتقال به محیط جدید را دارد.

- پارتیشن جلوه خاصی به محیط می بخشد که علاوه بر زیبایی ، محیطی دلنشین را برای کارکنان بوجود می آورد.

- هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ و ترکیب آنها وجود ندارد.

- استفاده از  پارتیشن در بسیاری از موارد هزینه و زمان کمتری نسبت به دیوار کشی به روش سنتی دارد.

- با تفکیک فضا به ابعاد کوچکتر ، برای تعداد افراد بیشتری میتوان حریم شخصی و امن کاری ایجاد کرد.


انواع پارتیشن اداری


همانطور که پیشتر اشاره شد پارتیشن به دو نوع پارتیشن تک جداره و دو جداره تقسیم می گردد که در هر دو نوع عرض پارتیشن 10 سانتی متر می باشد و ارتفاع استاندارد نیز 210 سانتی متر است.

عمده تفاوت بین دو مدل پارتیشن تک جداره و دو جداره در هزینه و زیبایی می باشد و هیچگونه تفاوتی در استحکام و متریال ندارند.

در پارتیشن دو جداره از دولایه ام دی اف و شیشه استفاده می گردد که قابلیت استفاده از پرده کرکره ما بین دو شیشه وجود دارد ولی در پارتیشن تک جداره از یک لایه ام دی اف و شیشه استفاده می گردد که بطور معمول از پرده کرکره در آن استفاده نمی گردد.

یکی دیگر از مزایای پارتیشن دو جداره نسبت به پارتیشن تک جداره آن است که در مواردی که پارتیشن تا سقف امتداد دارد دارای صداگیری بیشتری می باشد که در هنگام سفارش پارتیشن به این نکته نیز باید توجه کرد.


سفارش و خرید پارتیشن با توجه به فضای کاری شما طراحی و اجرا می گردد و محصولی کاملا سفارشی بوده و امکان عودت آن وجود ندارد ، بنابراین قبل از سفارش حتما از مشاوره کارشناس فروش استفاده کنید و نیازهای خود را قبل از طراحی در اختیارش بگذارید تا بهترین محصول با بالاترین کیفیت و مطابق با نیازهای خود را به بهترین شکل تحویل بگیرید.

مجموعه سازینه چوب با توجه به تجارب و دانش بالای پرسنل خود و بهره گیری از تیم های مشاوره و طراحی ، شما را در انتخاب درست پارتیشن یاری خواهد کرد.


فرم ارسال پیام