جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

پیچ الیت


پیچ الیت یا Mini fix چیست؟


درگذشته جهت اتصال قطعات مختلف چوب و فرآورده های چوبی از پیچ چوب و کمی پیش تر از انواع دوبل های چوبی استفاده می شد . اما امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت استفاده از گونه جدیدی از اتصالات با نام مستعار پیچ الیت رواج یافته است.

پیچ های mini fix که امروزه بیشتر با نام پیچ های الیت معروف هستند ، قابلیت نگهداری و اتصال دو قطعه را به صورت دایمی و یا موقت حتی بدون استفاده از پیچ های معمولی مانند پرچ،پیچ خودکار و …. را دارا می باشد.


اجزای پیچ  mini fix 


پیچ های الیت از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از :  یک پیچ - یک مهره (خرچنگی) - یک رول پلاک


طریقه نصب پیچ الیت


ابتدا باید رول پلاک بر روی چوب اول تعبیه گردد و پیچ در آن قرار گرفته و نصب گردد، سپس مهره نیز باید بر روی چوب دیگر تعبیه گردد. سپس با کنار هم قرار دادن دو قطعه کنار یکدیگر و چرخاندن مهره حول پیچ دو قطعه به هم متصل می گردند.محصولات سازینه چوبمزایای پیچ های الیت


1- کلیه مراحل سوراخ کاری توسط دستگاه انجام می شود ، در عین حال که سرعت در تولید بالا می باشد اما دقت کار بی نظیر است .


2- استحکام کششی بالا

 استحکام کششی پیچ های الیت در برابر فشار بیشتر می باشد. البته قابل ذکر است که این استقامت بالا بدون نیاز به چسب و یا هر گونه ماده ی شیمیایی مضر برای طبیعت می باشد.


3- سهولت نصب و کاهش زمان مونتا‍ژ

استفاده از پیچ های الیت اجازه می دهد تا مونتاژ مبلمان به آسانی صورت پذیرد و نیازی به تخصص فنی ، جهت نصب نمی باشد و در عین حال زمان مونتاژ بسیار کاهش پذیرد.


4- ابزار کمتر، مراحل تولید کمتر

برای مونتاژ و نصب کالایی که در آنها پیچ های Minifix بکار رفته است ابزار نصب کمی نیاز است و تمام مراحل نصب با یک پیچ گوشتی و توسط شخص و تنها با فشار دست انجام پذیر است.


5- قابلیت مونتاژ و دمونتاژ محصول به دفعات

مونتاژ و دمونتاژ محصول به دفعات کوچکترین تغییری در ظاهر کلی آن ایجاد نمی کند به عبارت دیگر به مرور زمان ، دچار افت کیفی یا شل شدن نمی شود.


6- عدم نمایش محل اتصال

در اتصال توسط پیچ های معمولی، محل مورد اتصال و جای سوراخ پیچ دیده می شود که برای پوشاندن آنها اغلب از برچسب های مخصوص استفاده می گردد، اما در اتصال الیت با چنین مسئله ای روبرو نیستیم.در تمام محصولات مبلمان اداری سازینه چوب از پیچ های الیت استفاده می شود ، برای دیدن محصولات ما کلیک کنید.

درباره این مطلب نظری دارید ؟