جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

مقالات سازینه چوبآیا تا به حال برای شما هم این حس بوجود آمده است که از کار کردن در محیط کارتان اصلا احساس رضایت نکنید و دلتان بخواهد که روزها دیرتر در محل کار حاضر شده و عصر ها هم زودتر از وقت مقرر محل کارتان را به بهانه‌های مختلف ترک کنید و یا هر چند روز یک بار بهانه‌ای بتراشید و به مافوق خود خبر بدهید که مشکلی برایتان پیش آمده است و امروز امکان حضور در محل کار برایتان ممکن نیست .


اما آیا به این موضوع فکر کرده‌اید که تا چه مدت می‌توانید به این روش ادامه دهید؟ این‌که همکاران، چه تصویری از شما در ذهن دارند، نقش بزرگی را در شادمانی و نشاط روزانه در محیط کار و مهم‌تر از آن در موفقیت و کارایی شغلی شما دارد. اگر نتوانید با اطرافیان، ارتباط موثر و خوبی برقرار کنید با وجود همه‌ قابلیت‌هایی که اطرافیانتان در شما می‌بینند قطعا در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود دچار مشکل می‌شوید . در اکثر کشورهای جهان خصوصا کشورهای جهان سوم مردم زمان بیشتری را صرف کار می‌کنند به طوری که بخش اعظم زندگی خود را در محیط کار به سر می‌برند. این زمان خیلی بیشتر از زمانی است که افراد با اعضای خانواده خود سپری می‌کنند، اگر ساعت خواب را در طول یک شبانه روز حذف کنیم آن وقت متوجه خواهیم شد که هر فرد شاغل تقریبا سه چهارم زمان بیداری خود را در محیط کار به سر می‌برد .


چند نکته‌ی اصلی برای ایجاد محیط کاری مطلوب عبارتند از:


وجود موقعیت‌های آموختن، رشد کردن و بهتر شدن در محیط کار

به کار گیری نقاط قوت فردی به عنوان یکی از شیوه‌های ایجاد و افزایش تعهد

ایجاد محیط کاری که به افراد اجازه می‌دهد اصالت داشته باشند و براساس ارزش‌های درونی‌شان عمل کنند.

با استفاده از گیاهان، آب نما یا چشم انداز های طبیعی، طبیعت را به محیط کار خود بیاورید.

اگر فضای لازم را در اختیار دارید، در حیاط شرکت فضای سبز درست کنید.

از نورپردازی مناسبی استفاده کنید که نور طبیعی فضای باز را تداعی کند.


اگر این نکات با حقوق رضایت‌بخش و همکاران خوب همراه شود، می‌تواند موجب بازدهی بهینه‌ی کارمندان و در نتیجه‌ی آن سوددهی شرکت شود.


درباره این مطلب نظری دارید ؟