جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

پارتیشن مدرن  و دفتر کار هوشمند

پارتیشن مدرن به معنی دفتر باز است. این مفهوم برای حل یک مشکل ایجاد شده است که شامل افزایش بهره وری کارکنان همزمان با رضایت در زمان کار است. بسیاری از کارکنان اداری فکر می کنند که پارتیشن مدرن تنها برای یک دلیل است، تا کارمندان را در فضای کوچک قرار دهند که البته در بسیاری از موارد ممکن است درست باشد، حتی اگر تغییرات و طراحی با بهترین نیت انجام شود.ممکن است باور نکنید که ایده دفتر باز توسط معماران معروفی مانند فرانک لویید رایت در اوایل قرن بیستم مورد حمایت قرار گرفته است. این معماران در نظر داشتند که دیوارهای اداری را به صورت یک دیوارکشی سنتی از بین ببرند. دفتر معمول در دهه 50 میلادی یک فضای وسیع بود با ردیف ها ی متعدد میز که با کمترین حریم خصوصی برای کارمندان ایجاد شده بود . این ایده دفتر به این دلیل بود تا همه افراد را در معرض دید و کار قرار دهد.

این امر در آن زمان طبیعی بود زیرا کار به طور قابل توجهی پیچیده تر از امروز بود. بدون کامپیوتر و اتوماسیون اداری  بسیاری از روندهای کاری وقت گیرو خسته کننده بود، و نوع نگاه به افزایش بهره وری به صورت فیزیکی و استعاری بود.

پارتیشن مدرن اداری

دفتر کار پویا

Robert Propst استاد سابق هنرهای زیبا  برای یافتن راه های نوین و خلاقانه برای رشد شرکت ها تلاش می‌کرد. وی با تعدادی از متخصصان از جمله روانشناسان، معماران و ریاضیدانان مشورت همکاری می‌کرد. او پس از تجزیه و تحلیل گسترده  از تحقیقات خود اعلام کرد:

"دفتر کار امروزی یک زمین بیهوده است. قدرت حیاتی را می سوزاند، استعداد ها را نابود می کند، و افراد بصورت روزانه برای ناکامی خود تلاش می‌کنند "

مفهوم کلی دفتر کار به شدت نیاز به اصلاح داشت. او به دنبال راه هایی برای حفظ حریم خصوصی حفظ ارامش در زمان کار و در عین حال نظارت صحیح مدیران بر کارمندان بود.

دفتر کار مدرن


برای طراحی یک فضای کاری قابل انعطاف، او پارتیشن مدرن را پیشنهاد کرد اما کارفرمایان به دلیل گران بودن آن را نادیده گرفتند.

اولین راه حل او یک محل کار مدولار بود و نام آن را "دفتر کار اکشن" گذاشت.  میز کار بزرگ، سیستم صندلی ارگونومیک، پارتیشن مدرن برای گسترش واحدهای کاری و ... اما فقط یک مشکل وجود داشت و آن نگاه هیئت مدیره شرکتها به کسب و کار بود این درحالی بود که بسیاری از کارفرمایان به درک نیازهای فزاینده ای برای جدا کردن کارکنان، ابعاد اتاق مورد نیاز کارمندان و افزایش راندمان پی برده بودند. اما قیمت بالای اجرا، موجب شکست این مفهوم در طراحی دفتر کار گردید.

با شکست تجاری دفتر اکشن، propst به دنبال بازخورد برای توسعه نسخه اصلاح شده سیستم خود پرداخت، Office Action Office ارزان ، طراحی جدید او بود که ما اکنون آن را به عنوان دفتر کار مدرن می‌شناسیم. یک سیستم ساده و آسان برای جمع آوری یک سیستم مبتنی بر پارتیشن سنتی بود که موجب کاهش هزینه ها می‌گردید. مفهوم خلاصه این ایده ایجاد دفتر کار باز پویا با استفاده از پارتیشن کوتاه و ارزان بود.

این یک موفقیت فراموش نشدنی بود که در دو سال اول ، فروشی معادل 25 میلیون دلار داشت. یک دفتر کار قابل انعطاف و ارزان که به یک موفقیت تجاری رسیده بود. مهمترین گام در این روش همراهی مدیران بود. یک ایده خلاقانه که چشم پوشی از آن غیر ممکن بود.

شرکت مدرن

دفتر کار زندان می‌شود

هرمن میلر و سایر تولید کنندگان مبلمان اداری به سرعت طرح پارتیشن عمودی را کپی کردند واین موضوع  تا دهه 1990 ادامه داشت. استفاده از کابین های شخصی احساس انزوا را در بین کارمندان القا می‌کرد. فیلم هایی مانند Office Space و Clockwatchers منعکس کننده نارضایتی و نا امیدی کارکنان در این فضاهای محدود بودند.

دفتر کار


تا سال 2010 نزدیک به 70٪ دفاتر آمریکایی از پارتیشن عمودی بلند استفاده می کردند و متوسط فضای اختصاص یافته به هر کارمند بسیار کاهش یافت. مطالعات نشان می داد که سیستم پارتیشن مانع از تماس چشمی بین کارمندان می‌شود ، ضمن اینکه ارتباط کلامی بین آنها ضعیف ، و حس انزوا در زمان کار بسیار آزاردهنده است. این مطالعات مشخص می‌کرد که کار در یک اتلق کاملا محصور موجب انزوا و آسیبهای روحی می‌شود که بطور مستقیم بر روی کارایی افراد تأثیر می‌گذارد.

اما جایگزین این مکعب های کاری، نوآوری خلاقانه در استفاده مناسب وتغییر در رویکرد اصلی ایده بود.

دیوارها را خراب کنید - دفتر کار دلباز می‌شود

با استفاده از تکنولوژی و ایده های خلاق رویکرد جدیدی را لمس کردیم. طراحی نرم و منعطف دفتر کار که در آن کارمندان می‌توانند در گروههای کاری با یکدیگر مواجه گردند. دفاتر باز که بازنشسته شده بودند دوباره متولد شدند اما با یک موج جدید در طراحی که مبتنی بر کار گروهی بود. استفاده از انواع میز گروهی برای ارتباط مستقیم تصویری و کلامی بین افراد در شرکت اولویت این نوع طراحی بود.


میز گروهی مدرن


اما باز هم برای بسیاری از شرکت ها، این امر در مورد بهبود رفاه کارمندان نبود و بیشتر در مورد سازگاری بیشتر کارمندان در فضاهای اداری کوچک بود. ناگهان یک مکعب 6*6 تبدیل به یک مکعب 6*2 شد.


شرکت مدرن اداری


همه از روند جدید خوشحال نبودند و مشکلات مشابهی پیش آمد که موجب بازگشت دوباره ایده های propst گردید. مکالمات با صدای بلند، فقدان حریم خصوصی و اغتشاش های بصری موجب خشم و نفرت در بین کارمندان شد.

مطالعات نشان داده اند که انسان ها تمایل عمیقی برای پناه بردن دارند، مانند نشستن در یک غار. در واقع در نهایت بین یک فضای باز و یکدست و یک اتاق کاری محصور بیشتر افراد رضایت دارند تا در یک اتاق باشند تا هم تمرکز داشته باشند و هم از حریم خصوصی خود لذت ببرند.

کارمندان در دفاتر خصوصی منزوی می شوندو در فضای باز منحرف می شوند. شرکت های هوشمند شروع به پرسیدن این سؤال کردند که آیا راهی بهتر وجود دارد؟

سازمان های هوشمند مانند گوگل و فیس بوک، با پول و میل شدید به آزمایش ایده های جدید پرداختند که چه چیزی محیطی بهتر، نوآورانه و در نهایت سازنده تر را ایجاد می کند که سود را افزایش دهد.

یک مطالعه در سال 2003 نشان داد که کارکنان فروش در مرکز تماس در اتاقهای دارای پنجره تا 3000 دلار بیشتر در هر سال درآمدزایی می‌کنند. اتاق های بدون پنجره موجب عدم تعادل در فیزیولوژی بدن می‌شود .  تحقیق سال 2013 نشان می دهد که کارمندان در دفاتر با پنجره بهداشت و تمرکز بالاتری دارند. حتی حضور گیاهان در دفتر باعث افزایش عملکرد در وظایفی شد که نیاز به تمرکز داشتند.

فضاهای مختلف بر وظایف مختلف کاری

بدون فضاهای عمومی، کیفیت کار و روابط کارکنان ضعیف می‌شود. تحقیقات گالوپ نشان می دهد که سازمان هایی که فضای غیر رسمی را برای کارکنان خود فراهم نمی کنند، نصف تعداد کارمندانی که مناطق جمع آوری غیر رسمی را ارائه می دهند دارای دوست هستند.

اغلب این نظارت در فضاهای کاری اتفاق می افتد که پول و تلاش زیادی را در روزهای تیم سازی صرف می کنند، اما با هیچ راهی آسان برای پرورش این روابط، آنها با کنار گذاشتن کارگران به کابین های خود و جدا شدن از هدفون ها می افتند.

دفاتر کار هوشمند

داشتن فضاهای متعدد برای انواع مختلف کار ممکن است یک کار آسان برای شرکت هایی مانند گوگل باشد اما برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط که نیروی کار در آنها مداوم در حال تغییر هستند، نیاز به هزینه زیاد دارد و یک چالش بزرگ است.

در حالی که تقریبا تمام کسب و کارها می تواند کارهای کوچکی مانند استفاده از گیاهان و تصاویر طبیعت را برای کاهش اضطراب به کار گیرند اما پیدا کردن فضا برای ایجاد مناطق مجزا برای جلسات رسمی و غیر رسمی و حفظ حریم خصوصی به سادگی امکان پذیر نیست.

در پارتیشن مدرن ما معتقدیم که هر کسب و کار تنها باید به مبلمان اداری قابل انعطاف دسترسی داشته باشد . پارتیشن مدرن مدولار با دیوارهای متحرک اجازه می دهد تا علاوه بر حریم خصوصی دسترسی و ارتباط بین افراد افزایش یابد. با سیستم پارتیشن بندی هوشمند هر کسب و کار می تواند اتاق های ملاقات خصوصی ایجاد کند که در عرض چند ثانیه به مناطق باز تبدیل شود.


پارتیشن مدرن


بهترین نکته در مورد سیستم Smart Flex Office قابلیت حمل است، بر خلاف انواع پارتیشن ثابت که هزینه ای طولانی برای نگهداری و حمل دارند شما می توانید آنها را به راحتی بر روی یک کامیون بارگیری کنید و به دفاتر بعدی خود ببرید. 100٪ قابل حمل است و می تواند با شما رشد کند و بسیار مقرون به صرفه است.

شما می توانید روز خیلی زود آماده شوید. Smart Flex Office سیستم حسابداری دفتر مقرون به صرفه است . این روش یک دفتر کار شاد ، سالم و سازنده ایجاد می‌کند که مبتنی بر تحقیقات روانشناختی است که دقیقا بر اساس نیاز کارمندان است.

Smart felex office

محل کار انعطاف پذیر یک محل کار سالم است


>>>> انواع پارتیشن اداری <<<<درباره این مطلب نظری دارید؟