جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

موفقیتمدیران موفق برای خود قوانینی دارند که با انجام دادن آنها راه موفقیت را طی کرده و به عنوان یک فرد موفق شناخته می شوند. هر کدام از آنها عادات روزانه ای دارند که براساس آن روز خود را می گذرانند و هدفمند عمل میکنند.

در این میان عاداتی هست که تقریبا بین تمام آن ها مشترک است ( البته همیشه استثنا هست!!) ، برای مثال صبح زود بیدار شدن از جمله ی این عادات مفید است.

مطالعه کردن ، تفریح در زمان مناسب و... عاداتی است که مدیران موفق در برنامه ی روزانه ی خود دارند ولی در زمان کار فقط به کار خود می پردازند و تمرکزشان روی کیفیت و درست انجام دادن کارهاست.

در ادامه بخشی از این عادات که مهمترین آنهاست گفته می شود که راه رسیدن به موفقیت را به شما نشان می دهد.


هر روز حساب و کتاب کنید

هر فردی که در شرکت تان کار می کند دوست دارد که شما فردی پول ساز باشید و باعث ادامه دار شدن کسب و کار شوید.بنابراین بهتر است که به صورت روزانه بودجه و گردش مالی خود را بررسی نمایید.


شب ها کار نکنید

انسان برای 10 تا 12 ساعت کار در روز خلق نشده است و همه ما به استراحت نیاز داریم. بنابراین اگر از ساعت ۵ بعد از ظهر به بعد به تلفن تان جواب ندهید مشکلی پیش نخواهد آمد. مطمئن باشید که کار منتظر می ماند تا کاملا استراحت کنید و پر انرژی آن را از سر بگیرید.


هیچگاه عصبانی نشوید

عصبانیت هیچگاه چیزی را درست نمی کند و تنها باعث ایجاد نوعی ترس و وحشت در میان کارکنانی می شود که نمی خواهند برای رسیدن به موفقیت در شرایط دشواری کار کنند.


هیچگاه مغلوب نفس خود نشوید

از شخصی کردن امور به حدی که موفقیت یا شکست شرکت به شما وابسته شود، خودداری نمایید.


به دنبال پیشرفت های کوچک باشید

به عنوان یک فعالیت روزانه، به دنبال راهکارهایی باشید تا نه تنها در فعالیت های روزانه خودتان که در کار دیگران نیز بهبود ایجاد کنید. در نظر داشته باشید که این تغییرات کوچک در نهایت می توانند منجر به پیروزی های بزرگ شوند.


ورزش روزانه را فراموش نکنید

بدون یک رژیم روزانه برای تنظیم جسم و جان خود، کارتان را بدون انرژی لازم انجام خواهید داد. اما این اوضاع پایدار نخواهد ماند و نمی توان بدون فرا گرفتن نظم ورزش روزانه یک شرکت موفق را مدیریت کرد.


از کارکنان خود دفاع کنید

لازم است که در مواقع لزوم از آنها دفاع کنید. این موضوع به خصوص در شرکت های کوچک اهمیت دارد چراکه یک اظهار نظر منفی یا انتقاد می تواند منجر به عملکرد ضعیف افراد شود.


نام شرکت خود را در سطح رسانه ای مطرح نمایید

بهتر است راهی را پیدا کنید تا نام شرکت خود را بیشتر در بازار مطرح نمایید. پوشش رسانه ای مطلوب و مناسب یکی از روش های کسب مشروعیت برای شرکت های کمتر شناخته شده است.


از رقابت غافل نشوید

چشمانتان را به هدف بدوزید و در عین حال نسبت به رقبایی که در حال نزدیک شدن به شما هستند نیز هوشیار باشید.


هر روز از خود سوال کنید که چگونه می توانید تغییر نمایید

یک مدیر فوق العاده می داند که چگونه در آینه نگاه کرده و به تغییر بیاندیشد. اگر می خواهید شرکتی را به سمت آینده ای موفق هدایت نمایید باید مرتبا خود را با شرایط وفق داده و تغییر کنید.


برای کاهش استرس خود، هر روز یک مشکل را برطرف نمایید

در مواقعی که استرس دارید راهکاری برای رفع آن پیدا کنید.پیاده روی؟ماشین سواری؟ببینید با کدام راحتید.


ضرورتی به انجام همه کارهای ثبت شده در لیست نیست

در مورد لیست وظایف خود همواره این نکته را در نظر داشته باشید که نیازی به انجام تک تک موارد نیست چراکه این مسأله به هیچ وجه نشان دهنده بهره وری خوب نخواهد بود و صرفا حاکی از آن خواهد بود که شما نمی دانید چگونه کارهایتان را اولویت بندی کنید. باور داشته باشید که می شود انجام برخی از امور را به روز دیگری موکول کرد.


از قضاوت نابجا پرهیز کنید

قضاوت نمودن در مورد دیگران روشی آسان برای کشتن انرژی کارکنان یک شرکت است. هیچکس دوست ندارد با فردی کار کند که مرتبا در حال انتقاد از دیگران است.تأیید و تمجید دیگران را عمدا در دستور کار خود قرار دهید و تا آنجا که می توانید سریع و دقیق، به کارکنان خود در مورد عملکردشان بازخورد دهید اما از قضاوت در مورد آنها بپرهیزید.


>>> با ۷ نکته ساده و ارزان دکوراسیون محل کار خود را تغییر دهید <<<


درباره این مطلب نظری دارید؟