جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

دکوراسیون اداری


چگونه میتوانیم مشکلاتدکوراسیون داخلی منزل را حل کنیم و ابعاد یک اتاق را بیش از آنچه که هست نمایش دهیم؟ 


رنگ ها در دکوراسیون و ایجاد محیطی آرام و زیبا نقش اساسی ای دارند.اولین مرحله در آغاز اجرای چیدمان و دکور ، رنگ آمیزی و انتخاب رنگ مناسب برای محیط است .در ادامه نکاتی چند در خصوص انتخاب مناسب رنگ محیط گفته می شود که با انجام آنها بهترین نتیجه را در فاز اول اجرای دکوراسیون می گیرید.


1.از وسایلی که درست همرنگ دیوار باشد استفاده نکنید.

 برای انتخاب رنگ دیوار، لوازم منزل یا دکوراسیون مغازه و دکوراسیون اداری خود را در نظر بگیرید و با توجه به رنگهای موجود در آن، رنگی مناسب را انتخاب کنید.

2. اگر برای هر اتاق رنگی مجزا در نظر دارید، فضاهای بین اتاقها مانند راهرو، ورودی و راه پله را به رنگ خاکستری ملایمی با ته رنگی از رنگ دیوار درآورید تا تبدیل رنگها در دکوراسیون داخلی به یکدیگر زیباتر شود.

3. رنگی را برای دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل خود در نظر بگیرید و آنرا در حجمهای متفاوت در اتاقها به کار ببرید. این رنگ میتواند در یک اتاق رنگ ملایم در اتاق دیگر رنگی تند باشد.

4. رنگهای روشن، اتاق را بزرگتر و روشنتر از آنچه هست نشان میدهند. رنگهای تیره به اتاقهای بسیار بزرگ، حالتی خودمانی و دوستانه میدهند.

5. اگر قصد دارید دیوارهای دکوراسیون منزل را به رنگ تیره یا بسیار درخشان درآورید، بتونه کاری آن را هم از همان رنگ بزنید.

6. نقصهای معماری را با استفاده از رنگهای خنثی در دیوار، سقف کاذب و کفپوش اتاق به طوری که حالتی یکپارچه به خود بگیرند، برطرف نمایید.

7. برای بلند تر جلوه کردن دیوارها، رنگ آنها را تا سقف به طور یکنواخت ادامه دهید.رنگ روشن سقف را بلندتر جلوه میدهد.

8. برای کوتاه نشان دادن سقفهای بسیار بلند و یا تشدید حالت خودمانی یک اتاق، رنگ دیوار را از 20 تا 30 سانتی متر مانده به سقف قطع کنید و باقی آنرا به رنگ سقف رنگ آمیزی کرده یا با نوارهای تزئینی بپوشانید. تیره کردن سقف هم میتواند چنین حالتی را ایجاد کند.


با انجام راهکارهای بیان شده می توانید یک محیط آرامش بخش و جذاب طراحی کنید و اوقات با نشاطی را بعد از یک روز کاری خسته کننده ، بگذرانید.

همچنین برای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون خود می توانید اثر رنگ ها در دکوراسیون را مطالعه کنید.

درباره این مطلب نظری دارید ؟