جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

چيدمان مناسب محيط اداري

چيدمان مناسب محيط اداري بايد متناسب با نوع فعاليت باشد . نوع فعاليت يك كمپاني و شركت نكته ابتدايي در رويكرد طراحي و چيدمان آن است . مقدار فضاي مفيد براي چيدمان در كنار تعداد واحدهاي فعال و همچنين تعداد پرسنل هر بخش ، پيش بيني تغييرات احتمالي در آينده از مواردي است كه پيش از اقدام براي چيدمان دکوراسیون محيط كاري مورد توجه قرار مي گيرد .

پارتیشن شیشه ای

تقسيم بندي محيط اداري

تقسيم بندي محيط اداري بر اساس تعداد ولحدهاي فعال و غير فعال صورت مي گيرد . منظور از واحدهاي فعال بخشهايي مي باشد كه در تمام طول سال فعاليت مداوم و مستمر دارند مانند بخش فروش و بازرگاني . واحدهاي غير فعال به قسمتهايي گفته مي شود كه بصورت مقطعي از آن استفاده مي شود مانند فضايي كه براي حسابرسان مالياتي مورد نياز است و يا اتاق جلسات . بهترين انتخاب براي تقسيم بندي فضاي اداري استفاده از پارتيشن اداري مي باشد .

پارتيشن اداري

پارتيشن اداري روشي جديد براي تفكيك واحدهاي مورد نياز در محيط اداري مي باشد . دليل استفاده از پارتيشن ، امكان تقسيم بندي فضا بر اساس نياز است . همچنين بدليل تنوع در مدلهاي اين محصول امكان طراحي و چيدمان مناسب نيز فراهم است . استفاده از پارتيشن اداري علاوه بر رويكرد نو به تعامل با پرسنل و مشتريان موجب افزايش راندمان در هر دو بخش نيز مي شود . مزيت پارتيشن نسبت به ساير روشهاي تقسيم بندي محيط موجب شده است تا مديران توجه بيشتري به چيدمان محيط اداري نيز داشته باشند . توليد و سفارش پارتيشن مستلزم استفاده از برندهاي تخصصي مي باشد تا نتيجه مطلوب و متناسب با نياز مديران محقق شود .

ميز اداري

ميز اداري يكي از ملزومات محيطهاي اداري مي باشد كه نقش تعيين كننده اي نيز در چيدمان محيط اداري ايفا مي كند . نكته ابتدايي در تهيه ميزهاي اداري متناسب با محيط ، بايد بر اساس تناسب با پارتيشن اداري در نظر گرفته شود . تنوع بي نظير اين محصول در بازار خريداران را براي تهيه يك مدل مناسب ، بسيار كمك مي كند . استاندارد بودن ميز به افزايش كارايي نيروي انساني و در نتيجه افزايش راندمان منجر مي شود كه اين نكته بسيار مطلوب مديران است . جديدترين ميزهاي اداري شامل ميزهاي اداري پايه فلزي و ميزهاي گروهي مي باشند . انتخاب ميز اداري مناسب بايد بر اساس اطلاع صحيح و دقيق از نياز و رويكرد آتي شركت باشد .

میز اداری

 ميز پايه فلزي 

بدليل قيمت مناسب و دارا بودن استانداردهاي روز و همچنين توجه به سادگي در طراحي بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد . استقامت و همچنين عمر طولاني اين محصول نسبت به ديگر مدلهاي موجود از ديگر مزيتهاي اين محصول مي باشد . ميزهاي اداري نياز به ملزومات جانبي مانند فايلينگ و قسمت الحاقي نيز دارند كه در زمان سفارش مهم است كه متناسب با ميز اداري تهيه شود . يكي ديگر از مزاياي اين مدل از محصولات سيستم مونتاژ بسيار ساده است كه امكان باز و بسته كردن ميز را براي جابجاييهاي احتمالي در كمترين حجم فراهم مي كند .

ميزهاي گروهي

 به دو دليل امروزه مورد استفاده قرار مي گيرند . اول آنكه بدليل فضاي محدودي كه اغلب وجود دارد نياز به نوعي از ميزهاي اداري مي باشد كه با اشغال كمترين فضا بتوان تعداد پرسنل بيشتري را جانمايي نمود . دوم آنكه در برخي از واحدهاي سازماني تعامل بين افراد مورد اهميت است كه ميزهاي گروهي اين نياز را بطور كامل رفع مي كنند . معمولا زماني از اين مدل استفاده مي شود كه فضاي كمي نيز وجود دارد به همين دليل ملزومات جانبي مورد نياز را در غالب ميزگروهي بايد پيش بيني نمود تا يك پكيج كامل در اختيار كاربران قرار گيرد .  

میز گروهی

صندلي و مبلمان اداري

صندلي و مبلمان اداري علاوه بر يكي از نيازهاي ضروري ، تاثير زيادي بر روي طراحي دكوراسيون داخلي دارد . از آنجاييكه صندلي اداري ارتباط بسيار تنگاتنگي با سلامتي پرسنل دارد بايد مطابق با استانداردهاي بين المللي طراحي و توليد شده باشد . صندلي ارگونوميك جديد ترين و كاملترين استاندارديست كه در زمينه مبلمان اداري وجود دارد و توجه به آناتومي بدن در آن بطور كامل رعايت مي شود . چيدمان مبلمان اداري در فضايي مناسب و با استفاده از رنگهاي متناسب با ديگر بخشهاي چيدمان مانند پارتيشن اداري و ميز اداري صورت مي پذيرد كه گاه اين رنگها متضاد اما متناسب و جذاب در نظر گرفته مي شوند . استفاده از صندلي و مبلمان اداري استاندارد به كاهش خستگي و افزايش راندمان كمك مي نمايد .

سه بخش عمده كه در چيدمان محيط اداري تاثير دارند بيان شد اما ديگر ملزومات جانبي نيز نبايد فراموش شوند .توجه به تناسب رنگها ، استفاده مناسب از نور طبيعي محيط  ، استفاده از گياهان و تابلوهاي ديواري جذاب و ... به چيدمان و جذابيت محيط مي انجامد . استفاده از تيم طراحي معتبر و با تجربه براي دستيابي به محيطي استاندارد و مطابق با در خواست مديران حتما ياري مي رساند .


>>>> مشاهده محصولات پارتیشن <<<<

>>>> مشاهده محصولات دکوراسیون اداری <<<<

 


درباره این مطلب نظری دارید؟