جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

ویژگی مبلمان اداری مدرن 

به طور خاص با اشاره به محل کار، هر قسمت از مبلمان اداری، نقش مهمی در افزایش بهره وری دارد. با استفاده از مبلمان اداری مناسب، شما بهره وری خود را به سطح کاملا جدیدی خواهید رساند. تقریبا تمام فضاهای اداری در جهان، از طریق مبلمان شیک و جدید در داخل دفاتر به طراحی مدرن دست پیدا می‌کنند.


در اینجا چندین ویژگی مبلمان اداری را جهت افزایش بهره وری بیان می‌کنیم.

1. مبلمان اداری خسته کننده شما را تنبل خواهد کرد

مبلمانی که خسته کننده است باعث می شود شما یک کوه در پشت میز اداری خود باشید. با این وضعیت خسته کننده اغلب افراد علاقه به کار را از دست می دهند و به میزان زیادی بهره وری فرد ، تحت تأثیر قرار می گیرد. ویژگی مبلمان اداری مدرن و استاندارد موجب افزایش بهره وری در زمان 8 ساعت کار مفید روزانه می‌شود و علاوه بر این بر عملکرد صحیح فرد در زمان غیر کاری و شخصی نیز اثر می‌گذارد.

2. رنگها باعث جنب و جوش و شور و شوق می‌شوند

بسیاری از دفاتر از رنگهای روشن در انتخاب مبلمان اداری استفاده می‌کنند. این به دلیل آن است که رنگهای روشن و خنک به بالا بردن خلق و خوی فرد کمک می کنند. این یک راه خوب برای کاهش استرس و همچنین افزایش بهره وری است. ویژگی مبلمان اداری در ارتباط با رنگ به تعادل و گستردگی در فضا وابسته است.

3. چیدمان مهم است

نه فقط ویژگی مبلمان اداری بزرگ با رنگهای زیبا بلکه نظم در چیدمان آن نیز مهم است. یک دفتر غیرمتعارف، در کارمندان شور و شوق و اشتیاق ایجاد می کند. چیدمان غیر متعارف به معنی آشفتگی نیست بلکه رعایت نظم در عین شکستگی فضا بوسیله مبلمان است. مهمترین ویژگی نه در درون آن بلکه در نوع کارکرد و چیدمان صحیح است.

4. وسایل جانبی را مخفی کنید

یک از ویژگی های مبلمان اداری که حیاتی است چیدمان وسایل اضافی و مورد نیاز کارمندان در فضای مشترک برای دسترسی است. اگر موارد خاصی نظیر چاپگر یا هر وسیله جانبی اضافی دیگری وجود دارد که شما به طور مرتب نیاز دارید، این موارد را در یک محل نگهداری کنید تا بتوانید به آسانی دسترسی پیدا کنید. این باعث می‌شود کارمندان کار خود را رها کنند، زیرا آنها نیاز به بلند شدن و تکمیل کار خود با این وسایل دارند. این مهم دارای دو مزیت است اول آنکه موجب کاهش استرس مداوم کاری و تعامل با همکاران و در نهایت افزایش بهره وری می‌شود و نکته دوم آنکه از آشفتگی بی جا و بی مورد وسایل اضافی در محل کار جلوگیری می‌کند.

5. دفتر کار را تقسیم کنید

در چیدمان مبلمان اداری ، فضای کار را به دو منطقه مختلف تقسیم کنید، یک بخش شخصی و یک قسمت حرفه ای است.اولویت اول حتما کار است اما وجود یک فضای شخصی در زمان کار یک توازن ایجاد می‌کند تا فرد ساده و متنوع به کار بپردازد. چیدمان درست امکان تشکیل این فضا را در محل کار می‌دهد. استفاده از پارتیشن و تقسیم محیط و ایجاد نقاط مشترک راهکاری مؤثر است. یک ویژگی مبلمان اداری آن است که سازنده و در خدمت باشد.

6. میز کار ایستاده باعث سلامتی شما می‌شود

مطالعه های مختلف نشان می‌دهد ارتباط شدیدی بین زمانی که یک فرد صرف نشستن می‌کند با احتمال ابتلا به چاقی، دیابت و سرطان وجود دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه استرالیا در سال 2010 نشان داد که برای هر ساعت اضافی نشستن روزانه تهدید مرگ و میر آنها در  طول 7سال 11٪ افزایش یافته است. یک مطالعه سال 2012 کشف کرد که اگر فرد معمولی در امریکا زمان نشستن خود را به 3 ساعت در روز کاهش دهد، امید به زندگی  2 سال افزایش می یابد.

ویژگی مبلمان اداری بطور خلاصه در افزایش راندمان، کاهش استرس کاری و تضمین سلامتی افراد تعیین می‌شود.


درباره این مطلب نظری دارید؟