جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

طبقه بندی

طبقه بندی رایج ترین و متداولترین مسیر برای قرار دادن تعداد وسایل بیشتر در یک فضای محدود و با ارتفاع بلند است. طبقه بندی در دو بخش مسکونی و اداری با هم متفاوت است و شکل ویژه ای در هر یک دارد. طبقه بندی در اشکال و مدلهای متفاوت قابل اجرا و یا سفارش است. نوع طبقه بندی و شیوه اجرای آن براساس نیاز و محل قرار گیری تعیین می‌گردد که در این مطلب به چند نمونه اشاره خواهیم کرد.

طبقه بندی اداری

انواع طبقه بندی

انواع طبقه بندی با استفاده از متریالهای مختلفی اعم از طبقه بندی ام دی اف و یا چوب و فلز انجام می‌پذیرد. نوع وزن وسایل و یا ابزاری که در هر یک از طبقات قرار می‌گیرد تعیین کننده استفاده از متریال متناسب و مناسب با آن است.در شکل طبقه بندی نیز نوع وسایل قرار گیری بسیار مهم است تا ساختار مطلوب برای آن پیش بینی شود. از دیگر عوامل مهم در سفارش طبقه بندی قیمت آن است. متریالهای مختلف تآثیر اصلی را بر قیمت تمام شده دارند. در واقع نکته اصلی در قیمت طبقه بندی نوع متریال مورد استفاده است. نوع ساختار طبقه بندی نیز که تابعی از نوع وسایل قرار گیری است ازعوامل موثردر قیمت طبقه بندی است.

طبقه بندی به دو نوع ساختار پذیر و غیر ساختاری تقسیم می‌شود. در کمدهای دیواری از طبقه بندی بدون ساختار استفاده می‌شود. همچنین طبقات ناهمگونی که بعنوان دکور برای قرار دادن وسایل تزیینی طراحی و نصب می‌گردند نیز دارای ساختار نیستند. طبقه بندی ساختار پذیر بیشتر بر اساس وزن قرار گیری تعیین می‌شود و در مورد طبقه بندی کتاب، طبقه بندی ابزار و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از مواقع این نیاز برای خریداران وجود دارد که طبقه بندی با ساختار باشد تا بتوانند به مکانهای دیگر نیز جابجا و مورد استفاده قرار گیرد.

انواع طبقه بندی

طبقه بندی کمد دیواری

طبقه بندی کمد دیواری یکی از اشکال طبقه بندی مسکونی است. این روش طبقه بندی بسیار ساده و بدون نیاز به ساختار اولیه امکان پذیر است. طبقه بندی نئوپان یکی از رایج ترین متریالهای مورد استفاده در این نوع است. متریال نئوپان بعلت قیمت بسیار مناسب برای طبقه بندی کمد دیواری که نمای خارجی ندارد مناسب است. در واقع هزینه پایین و در عین حال کیفیت مطلوب این طبقه بندی را مناسب فضای داخلی کمدهای دیواری مسکونی نموده است.

طبقه بندی کتاب

طبقه بندی کتاب بطور معمول برای تمامی واحدهای اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک نیاز بالقوه است. طبقه بندی کتاب که یک اصطلاح رایج است نه تنها برای کتاب که برای قرار دادن وسایل دیگر نیزاستفاده می‌شود. از آنجاییکه طبقه بندی کتاب دارای نمای خارجی است دیگر از نمونه و سبک اجرای طبقه بندی کمد دیواری نمی‌توان استفاده نمود. در بیشتر مواقع طبقه بندی کتاب نیاز به یک ساختار اصلی دارد که نگهدارنده طبقات و وزن قرار گیری باشند. کتابخانه و یا همان طبقه بندی کتاب یک محصول آماده نیز می‌تواند باشد که سفارش دهندگان آن را تهیه می‌کنند. امروزه سایتهای معتبر فروش آنلاین مانند دیجی کالا، خوگر، بامیلو و چوب فروش انواع این محصولات را با تنوع بالا در اختیار خریداران قرار می‌دهند که کوتاهترین و سریعترین روش طبقه بندی است.

طبقه بندی دکوری

طبقه بندی دکوری

طبقه بندی دکوری برای قرار دادن وسایل تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع طبقه بندی گاهی با استفاده از شلفهای دیواری و گاه یک محصول با ساختار مجزا است که ویترین نیز نامیده می‌شود. طبقه بندی دکوری امروزه بیشتر با استفاده از متریال ام دی اف تهیه می‍شود. طبقه بندی ام دی اف دارای چندین مزیت است که خریداران را ترغیب به استفاده از آن می‌نماید. تحمل وزن بیشتر، قیمت مناسب با توجه به کیفیت بالا و همچنین تنوع رنگ بالا از مزیتهای عمده طبقه بندی دکوری ام دی اف است.


درباره این مطلب نظری دارید؟