جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

انتخاب میز اداری مناسب

انتخاب یک میز اداری مناسب علاوه بر ایجاد آسایش و راحتی در زمان استفاده ، تاثیر زیادی بر روی طراحی فضای اداری دارد به نحوی که شرکتهای تولید کننده زمان قابل توجهی را صرف تحقیق و طراحی مدلهای جدید و به روز می نمایند .

انواع میز

انواع میز در ابعاد و اندازه های مختلف عرضه می گردد که از میز کارمندی تا میز کنفرانس را پوشش می دهند که برای انتخاب هر یک از آنها نیاز به داشتن اطلاعات درستی می باشد که بر اساس نیاز و مطابق با استانداردها تهیه گردد .

جنس استفاده شده در تولید میز متنوع است از میزهای ام دی اف و ملامینه تا چوبی و میز پایه فلزی که بر اساس نوع استفاده از آنها باید انتخاب شوند.

میز ام دی اف

برای میزهای کار و کارگاهی از میزهای فلزی استفاده می گردد تا عمر طولانی تری داشته باشند .

برای محیطهای کارمندی در ایران بیشتر از میزهای ملامینه و ام دی اف استفاده می شود که علاوه بر قیمت ارزان کارایی نسبتا خوبی نیز دارند که صد البته میزهای ام دی اف دارای عمر طولانی تری هستند . میز کارمندی معمولا در سایز طولی 120 و 140 است و دارای یک فایل نیز می باشد . استفاده از فایل چرخدار برای میز مناسب تر است زیرا امکان قرار گیری در هر دو سمت میز را دارد .

میز کارشناسی

میز کارشناسی معمولا ابعاد طولی 140و 160 را در بر میگیرد و تفاوت زیادی با کارمندی ندارد و فقط سطح اصلی میز دارای عرض بیشتری است . در نوع کارمندی عرض میز 60 سانتیمتر و در نوع کارشناسی این عدد به 70 سانتیمتر نیز می تواند افزایش می یابد .

میز مدیریتی

میز مدیریتی در ابعاد و متریال دارای تنوع بیشتری است و معمولا مدیران توجه خاصی به این بخش دارند . معمولا این محصولات دارای ابعاد بزرگتر و حجم بالاتر هستند ولی مدلهای جدید میزهای مدیریتی دارای سادگی و ظرافت بیشتری هستند و به نوعی بازگشت به گذشته داشته اند . این محصولات امروزه میز با پایه فلزی و استیل هستند که جلوه بسیار با شکوهی به اتاق مدیران می بخشند .

برای طراحی اتاق مدیران علاوه بر استفاده از یک میز مناسب حتما به بخشهای دیگری جهت ترکیب ایده ال از جمله کردنزا، کتابخانه و میز کنفرانس نیاز است . باید توجه داشت از آنجاییکه امروزه اتاقهای کنفرانس مجزا از فضای مدیریتی هستند معمولا از مبلمان اداری استفاده می شود .

واژهارگونومیک معمولا برای صندلی و مبلمان اداری استفاده می گردد ولی حتما در مورد انتخاب میز هم باید به چند اصل در تهیه آن توجه نمود . ارتفاع سطح اصلی محصول باید بین 72 تا 78 سانتیمتر باشد تا بهترین زاویه برای بدن برای استفاده از آن ایجاد شود تا در طولانی مدت به ستون فقرات فشار مضاعف وارد نگردد .

حتما برای استفاده مناسب از میز نیاز به یک صندلی ارگونومیک مناسب نیز می باشد . استانداردهای مختلف از جمله بیفمادر یک صندلی اداری می تواند این اطمینان را ایجاد کند که محصولی با استاندارد در اختیارتان قرار می گیرد .

برای استفاده مناسب ازمیز ، ایده ال است که از یک زیر پایی استفاده کنید تا پا با کمی ارتفاع بیشتر خستگی کمتری احساس کند و زانوها در زاویه مناسبی قرار گیرند .

سازینه چوب با بهره گیری از واخد تحقیق و توسعه پویای خود با جدیدترین استانداردهای روز دنیا اقدام به تولیدات محصولات خود می نماید تا هر چه بیشتر پاسخگوی نیاز مشتریان و همراهان خود باشد.


سازینه چوب با توجه به نیاز روز افزون و سطح بالای درخواست خرید‌های اینترنتی، جهت دسترسی راحت تر مشتریان خود، محصولا خود را در فروشگاه ها بزرگ آنلاین عرضه کرده است.

فروشگاه هایی نظیر چوب فروش ، خوگر ، دیجی کالا ، که به راحتی می‌توان انتخاب و خرید نمود.


 


درباره این مطلب نظری دارید؟