جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

چگونهشومینه مان را تزیینکنیم؟؟ 

 

شومینه       دکور شومینه       تزئین شومینه                  


با شروع فصل سرما استفاده از وسایل گرمایشی امری ضروری است . شومینه یک وسیله ی گرمایشی است که امروزه بیشتر جنبه ی دکوری دارد . شومینه اصولا در مرکز خانه قرار دارد بنابراین به عنوان یک قسمت چشمگیر خانه در دسترس دید مهمانان  در بدو ورود قرار می گیرد.با چند راهکار ساده آنرا به زیبایی دکور کنید.


- همانطور که گفته شد چون شومینه در قسمت مرکز خانه قرار میگیرد بهتر است اصول قرینه سازی در چیدمان در نظر گرفته شود.

- وجود تعداد زیادی وسایل تزیینی در روی شومینه نه تنها جلوه اشیا را از بین میبرد بلکه باعث بد دیده شدن شومینه می شود و حس بسته بودن آنرا القا می کند.همیشه در دکوراسیون بطور معتدل باشید.

- با توجه به سبک خانه شومینه را تغییر دهید.اگر خانه ای کلاسیک دارید با استفاده از سنگ های زینتی به رنگ های مشکی یا طلایی آنرا تزیین کنید.

- دیوار شومینه مکانی مناسب برای تابلوهای عکس یا نقاشی است. تابلوهایی با رنگ های تند یک انتخاب عالی است.

- سنگ های زینتی یا استفاده از یک آینه بزرگ برای دیوار شومینه انتخاب خوبی است. اگر از شومینه استفاده شود بعد از مدتی دیواره ی آن ترک بر میدارد و نمای زشتی پیدا می کند.پس بهتر است با یک پوشش تزئینی مانند تابلو ، آینه ، سنگ تزیینی یا ...  دکور شود.

- در فصلی که از شومینه استفاده نمیکنید می توانید با شمع ها و مجسمه های کوچک و سنگ های تزیینی آنرا تزیین کنید . با روشن کردن شمع ها فضایی بسیار زیبا را ایجاد می کنید.

- اگر از شومینه استفاده نمی کنید می توانید از چند جلد کتاب برای روی شومینه ( روی تاقچه ی آن ) استفاده کنید.فرم ارسال پیام