جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

میز اداری و سلامتی

میز اداری

میز اداری و سلامتی و نکاتی در مورد آن

میز اداری و سلامتی قطعا برای شما ی معما است زیرا همه می‌دانیم که رابطه ای مستقیم بین میز اداری و سلامتی وجود دارد. تصویر بالا یک روایت هوشمندانه از نوع میز اداری و سلامتی است.

این یک واقعیت است که من بعنوان یک روانپزشک هنوز در نشستن پشت میز اداری خود مشکل دارم. من بر روی صندلی مریض هستم و از هر فرصتی برای فرار از آن استفاده می‌کنم. وقتی تلاش میکنم که یک مشکل دشوار را حل کنم، اغلب در دفترم ایستاده و حرکت می کنم.

ما برای مدتی بسیار زیاد است که نشستن برای طولانی مدت را انجام می‌دهیم. نشستن طولانی مدت پشت میز اداری عواقب بسیار خطرناکی برای سلامتی دارد مانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت، که منجر به مرگ و میر بیشتر می شود. اما اکنون یک مطالعه جدید نشان داده است که نشستن برای مغز شما نیز بد است. ممکن است بگویید ورزش می‌کنید ولی این مورد هیچ ارتباطی با نشستن طولانی مدت شما ندارد.


میز مدرن

مطالعه ای جالب در مورد میز اداری

یک مطالعه توسط دکتر پراگا سیدرت در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس انجام شده است که نشان می‌دهد که رفتار بیحوصله و بدون حرکت پشت میز اداری موجب کاهش ضخامت مقعد می‌شود و سیستم گوارش را دچار مشکل می‌کند و در نهایت به مغز آسیب می‌رساند.

محققان یک گروه 35 نفری از افراد سالم 45 تا 70 ساله را که پشت میز اداری می‌نشستند را مورد آزمایش قرار دادند و سپس آنها را با  M.R.I. اسکن کردند. آنها متوجه شدند که افرادی که ساعات طولانی بیشتری را بدون حرکت پشت میز اداری می‌نشینند دارای لبه های نازکتری در ناحیه تحتانی هستند.

یکی دیگر از پیامدهای نشستن بیش از حد بر روی صندلی اداری آسیب به قسمت حافظه و کاهش قدرت یادگیری است . البته، این مطالعه نمیتواند ثابت کند که دقیقا همه این مشکلات بطور قطع فقط از نشستن زیاد ایجاد می‌شوند. 

علتهای دیگر نیز در این امر مؤثر است مثلا یک ارتباط مشخص و تفاوت بین افراد مجرد و متأهل نیز در این تحقیق به چشم خورده است.

 اما آنچه می‌توان قاطعانه در مورد این تخقیق بیان کرد آن است که یک ارتباط بسیار مهم بین نشستن طولانی مدت و اشکالات روانپزشکی و پزشکی وجود دارد.


میز اداری و تأثیر آن بر روی مغر

آنچه که جذاب است این است که این مطالعه ارتباط معناداری بین سطح فعالیت بدنی و ضخامت این منطقه مغز پیدا نکرده است و نشان می دهد که ورزش، حتی ورزش شدید، ممکن است به اندازه کافی برای محافظت از شما از اثرات مضر نشستن طولانی مدت مؤثر نباشد.

پیاده روی، علاوه بر افزایش جریان خون به مغز، موجب تسهیل در فکر کردن می‌شود.  جالب است بدانید پیاده روی شما رو در تصمیم گیری در مورد یک موضوع خلاق تر می‌کند. 

شاید بی دلیل نبوده است که پیروان ارسطو به تبعیت از او برای فکر کردن درباره یک موضوع قدم می‌زده‌اند !!!

یادمان است که معلمان دوران کودکی ما را به نشستن و تمرکز بر روی درسهایمان تشویق می‌کردند اما امروزه با تحقیقات گسترده ثابت شده است که تمرینات جسمانی و عدم نشستن بیش از حد بر روی صندلی و پشت میز اداری موجب افزایش طول عمر و سلامتی در زمان حیات می‌شود. 

بطور خلاصه سلامتی در تحرک و عدم ایستایی ممتد و یکنواخت است.


مقاله جالب دفتر کار بازدرباره این مطلب نظری دارید؟