جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

قانون های طراحی دکوراسیون داخلی

ما همیشه فکر می کنیم که طراحان داخلی با مطالعه فراوان و طبق اصول و قوانین دکوراسیون فعالیت می کنند ولی اینگونه نیست ، ما کار طراحان داخلی را می‌پسندیم برای اینکه آنها به‌ راحتی هر قانونی را زیر پا می‌گذارند ولی فقط صدایش را در نمی‌آورند. در واقع طراحان داخلی هیچ قانون خاصی ندارند. آنها فقط دنباله‌روی ذوق و سلیقه خودشان هستند . اگر می‌خواهید مانند یک طراح حرفه‌ای خانه‌تان را زیبا کنید لازم است گاهی بی‌خیال قانون‌ها شوید و کمی جسارت به خرج دهید . با ما همراه باشید تا چند قانون نانوشته ی دکوراسیون داخلی را زیر پا بگذاریم !!

جای کتابخانه ها در سالن غذاخوری نیست!

این تیتر جالب است. بله جای کتابخانه در سالن غذا خوری است!! برخلاف تصور همه می‌توان اتاق غذاخوری را شلوغ هم جلوه داد؛ مثلا قرار دادن کتابخانه در سالن غذاخوری این روزها یکی از ترفندهایی است که طراحان مدرن به آن دست می‌زنند. پس بی‌خود و بی‌جهت دور تا دور میز غذاخوری‌تان را خالی نکنید و اجازه دهید مهمان‌ها موقع غذاخوردن فرصتی برای کنجکاوی هم داشته باشند.

هر اتاق نشیمن و هر قسمت خالی یک کاناپه می‌خواهد!

طراحان داخلی این روزها کاناپه‌ها را بیشتر در اتاق خواب یا کنار کتابخانه‌های شخصی جا می‌دهند. اگر هم خانه‌ها خیلی بزرگ باشند آنها را به اتاق دیدن تلویزیون و محل دور هم نشینی آنها منتقل می‌کنند. در برخی از طراحی ها در قسمت های بلا استفاده یا فضاهای خالی مخصوصا در خانه های بزرگ حتما از یک کاناپه استفاده می‌شود.

طرح ها و رنگ‌های شلوغ در خانه‌های کوچک ممنوع است!

دیگر اینطور نیست! قانونی می‌گفت در خانه‌های کوچک باید کمتر ریسک به خرج داد و از به کار بردن رنگ‌های برجسته و طرح‌های شلوغ خودداری کرد این روزها دیگر خریداری ندارد. پس هر قدر هم که خانه‌تان کوچک باشد باز هم می‌توانید طرح کاغذدیواری شلوغ برایش انتخاب کنید یا در و دیوار آن را پر از رنگ و طراوت کنید. فقط افراط نکنید زیرا شلوغی بیش از حد دل را می زند. حتما به موضوع انتخاب رنگ دقت کنید.

انتخاب رنگ

هر اتاقی حداقال یک فرش می‌خواهد!

امروزه طراحان داخلی به سمت خداحافظی با فرش‌ها پیش می‌روند. به عقیده خیلی از این طراحان ترکیب سنگ و چوب روی کف خانه زیباترین نمایی است که می‌توان خلق کرد. باید به این نکته توجه کرد که در خانه ما ایرانی‌ها حتما باید فرش وجود داشته باشد وگرنه ...

وسایل باید با هم هماهنگ باشند!

یک قانون قدیمی همیشه می‌گفت وسایل خانه باید از هر لحاظ مانند جنس، رنگ، استیل و. . . هماهنگ باشند در حالی که دیگر این روزها کسی به این قانون توجهی ندارد. اگر مبل‌های چوبیبزرگی دارید، حتما نباید یک میز چوبی جلویش قرار دهید.

وسایل چوبی همه قهوه‌ای هستند!

این باور سالیان سال است که بین مردم رایج شده؛ طوری که همه به یک دست مبل و صندلی چوبی قرمز یا آبی‌ مدت‌ها خیره می‌مانند یا وقتی کسی صحبت از داشتن یکتخت و کمد قرمزرنگ می‌کند انگار که از سیاره‌ای دیگر آمده است. در حالی که این روزها خیلی از طراحان داخلی برای متفاوت جلوه دادن کارهای‌شان سراغ رنگ‌ها می‌روند.خانه کوچک باید لوازم کوچک داشته باشد!

به عقیده کارشناسان هر اتاق کوچکی با وسایل کوچک، از چیزی که هست کوچک‌تر هم به نظر می‌رسد. پس ترس به خودتان راه ندهید و همین امروز برای اتاق خواب‌تان یک تخت بزرگ با پشتی چوبی مجلل انتخاب کنید؛ آن وقت به تفاوت‌ها پی می‌برید.نقاشی بچه‌ها روی یخچال نصب شود!

نقاشی بچه‌ها می‌تواند یکی از زیباترین وسایل تزیینی خانه‌تان باشد؛ به‌طوری که حتی جای تابلوهای گران‌قیمت هنری را در خانه بگیرید. قانون نانوشته‌ای تا امروز می‌گفت نقاشی بچه‌ها فقط برای چسباندن روی در یخچال است یا روی در و دیوار اتاق خودشان است . یکی از بهترین‌های آنها را یک قاب چوبی ساده بگیرید و جلوی دید نصب کنید. قاب‌های رنگی ساده با زمینه سفید نقاشی بچه‌ها جریان انرژی زیادی به خانه می‌دهند.

پرده‌ها برای پنجره‌ها هستند!

پرده‌ها فقط برای جلوی پنجره‌ها نیستند . این روزها دیگر طراحان داخلی از پرده‌ها و دراپه‌ها فقط برای تزیین و پوشش پنجره‌های خانه استفاده نمی‌کنند. آنها برای دیوارهایی که زیاد از حد طولانی و بزرگ هستند از پرده استفاده می‌کنند. نصب یک چوب پرده و دراپه‌هایی که از دوطرف آویزان شده‌اند بعد زیاد دیوار را از بین می‌برد. این تازه‌ترین قانون‌شکنی طراحان است.


درباره این مطلب نظری دارید؟