جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

درباره DIY

اصطلاح DIY چیست و کاربرد آن در صنعت دکوراسیون

درباره DIY شاید بسیاری از ما این کلمه را در بخش های مختلفی دیده باشیم. در اصل این کلمه اختصار Do It Yourself به معنی "خودت انجام بده" است. اصطلاحی که از اوایل دهه 50 میلادی در کشورهای اروپایی و آمریکایی رواج پیدا کرد. و معنی آن تعمیر ، ساختن یا اصلاح کردن بعضی از کار های فنی در خانه یا محل کار بدون نیاز یا کمک از افراد متخصص در آن فن یا رشته مربوطه است.

درباره diy

مزیت روش diy:

در حال حاضر این روش توسعه فراوانی در همه بخش ها نظیر منزل، صنعت ، مبلمان و حتی وسایل کودک و سرگرمی یافته است. این روش باعث پر شدن اوقات فراغت و پرورش استعداد افرادی که علاقه مند به این روش ها هستند شده است.

یکی از موضوعاتی که در DIY بیشتر در نظر گرفته می شود نحوه ایجاد حس غرور در فرد سازنده است.

در این افراد می توان نشانی از غرور را که توانسته اند چیزی را عرضه یا بسازند را به خوبی دید. این بدان معناست که محصولی را که این افراد ساخته اند، تاکنون کار اشخاص ماهر و استاد کار در این زمینه بوده. و این جادوی خودت بساز است که در بازار فعلی بسیار موفق بوده.

diy

در حال حاظر Do It Yourself در صنعتدکوراسیونبسیار موفق ظاهر شده و طیف  وسیعی از محصولات را شامل می شود. انواع میز اداری، کتابخانه، کمد، فایلینگ و حتی محصولاتی مانند پارتیشن اداری در این دست قرار می گیرند.

معمولا محصولات DIY همراه خود یک بروشور یا نقشه مونتاژ  دارند که بوسیله آن مراحل مونتاژ محصول بصورت کامل توضیح داده شده. این راهنما معمولا بصورت تصویری یا یک قطعه تصویری می باشد که راحتی را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.

سازینه چوب نیز در تلاش است که بتواند محصولات خود به این روش تولید و عرضه نماید.


>>> مقاله در مورد چیدمان مناسب محیط اداری <<<


درباره این مطلب نظری دارید؟